Doświadczenie i pasja

Instruktorzy rowery

Grzegorz Dendys

SZEF SZKOŁY I KLUBU

Instruktor MTB prowadzący od 8 sezonów klub rowerowy Freeride Sport w Bielsku-Białej. Zwycięzca Klasyfikacji generalnej Polish 4 X Open w sezonie 2016. Wielokrotny medalista zawodów dual slalom Joy RIDE Festiwal. Na koncie też wielokrotne podium zawodów pumptrackowych-m.in. Puchar Południowej Polski, Puchar Polski Pumptrack Battle. Kocha rower od zawsze, ale dwa kółka czasem zostawia dla jednego… monocykl to druga rowerowa pasja :).

Michał Dendys

INSTRUKTOR ROWEROWY

Odkąd pamięta ma zajawkę do rowerów, nart i kitesurfingu. Na poważnie zaczął trenować od 2012 r., a w 2016 r. zdobył tytuł II wicemistrza Polski w downhillu. W sezonie 2019 był koordynatorem Bike Parku w Kasinie, a teraz jest licencjonowanym instruktorem turystki rowerowej.

Karolina Malecka

BIURO KLUBU, INSTRUKTOR ROWEROWY

Artysta plastyk z duszą sportowca. Góralka z wyboru, trener/instruktor/nauczyciel/tutor/mama z powołania, biuro i centrum informacyjne klubu 😉 Kocham uczyć tego co sama kocham, a że już się w życiu nastartowałam, to ze spokojem towarzyszę młodym w treningu. Instruktor zawodowy, zimą i latem.

Inka Januła

INSTRUKTOR ROWEROWY

Przygodę z ekstremalnym kolarstwem górskim zaczęłam w 2012 roku. Od tamtego czasu ten sport to nieodłączna część mojego życia. Lata treningów oraz startów przyniosły wiele doświadczeń i pozwoliły dwukrotnie sięgnąć po tytuł Mistrzyni Polski oraz po kilka z rzędu Pucharów Polski w downhillu. A teraz rower to już podwójna frajda-nie tylko zawodnicza, ale i trenerska.

Kuba Sidzina

Instruktor rowery

Na rowerze zaczynałem jeździć jakieś 10 lat temu, na początku małe skocznie w lesie, które z czasem przerodziły się w latanie ogromnych skoczni na polskich oraz europejskich zawodach dirtowych. Mam w dorobku złoto na Electric Castle Dirt 2015, Rumunia i Zew Slopestyle Kluszkowce 2015, 3 srebra w : FFT Slopestyle 2016, Czechy, Kazora Jam 2017, Polska i Flybag End Of Season 2014, Polska oraz czterokrotny brąz w: FFT Slopestyle 2017, Czechy, Wombat Dirt Jumping Cup 2015, Suszec Jam 2017. Teraz sporo trenuję na rowerze enduro - pracuję na dobre wyniki w zawodach Enduro World Series.

Dominik Dendys

INSTRUKTOR ROWEROWY

Jazda na dwóch kółkach jest moją pasją odkąd pamiętam. Najlepszą jej odmianą jest oczywiście DH 🙂 Uczestniczyłem w amatorskich zawodach DH, dual slalom, enduro, pumptrack.

Katarzyna Soj

Instruktor rowery

Jestem licencjonowanym instruktorem turystyki rowerowej. Od trzech lat spełniam się w ekipie FreerideSport. Rower to moja pasja, a jazda na nim to przyjemność i zajawka, którą uwielbiam się dzielić. Moje doświadczenie łączę z wykształceniem pedagogicznym oraz praktyką w pracy z dziećmi.

Martyna Puda

INSTRUKTOR ROWEROWY

Na rowerze jeżdżę od 15 roku życia. Miłością do enduro zaraził mnie mój Tata. Swoją karierę rowerową zaczynałam niewinnie- od "Twistera" na za dużym rowerze Taty... Szybko ta trasa mi się znudziła i chciałam więcej... poznałam trasy na Magurce Wilkowickiej, w których się zakochałam. Mój pierwszy start w zawodach Enduro Trails to była czysta zabawa. Adrenalina, która im towarzyszyła, stała się powodem do wzięcia udziału w kolejnej edycji- i mogłam już startować na rowerze we właściwy rozmiarze:) Ściganie odbyło się przy "austriackiej" pogodzie-był deszcz, śnieg, słońce... a nawet burza. Niespodziewanie na 18 kobiet byłam druga, tuż za Ewą Figurą. Wtedy dostrzegł mnie Romek Kwaśny i wziął pod skrzydła bielskiego teamu Trek Bielsko Racing. Współpraca z nimi pozwoliła mi zwiedzać różne części Europy i rozwijać, ścigając się z najlepszymi zawodniczkami. Moim największym osiągnięciem było dostanie się do edycji EWS dla najlepszych riderów- znalazłam się w 20 najszybszych kobiet na świecie. Teraz mam już w swojej karierze edycje do EWS w Czechach,w której osiągnęłam 2 miejsce, Joy Ride w Kluszkowcach-1 miejsce, zawody Enduro Trails- też ze złotem i według mnie jedne z najcięższych zawodów enduro w Polsce- MTB Series z 3 miejscem na podium.

Tadeusz Molski

INSTRUKTOR ROWEROWY

Rower od najmłodszych lat towarzyszył mi w życiu lecz stał się dopiero moją pasją i hobby w wieku 16 lat jak pierwszy raz obejrzałem prawdziwy film BMXowy. BMX był codziennością w moim życiu przez ostatnie 15 lat. Obecnie skoki na BMXie zastępuje mi bardziej rower MTB dirt na którym rozpoczynałem swoją przygodę z tym sportem grawitacyjnym i na którym wciąż uwielbiam skakać i szlifować triki. przez ostatnie 4 lata bardzo wciągnęło mnie enduro i duże prędkości osiągane podczas jazdy w lesie. Pasja do roweru zabrała mnie w niesamowite miejsca na całym świecie i pozwala czerpać przyjemność z każdej chwili spędzonej na dwóch kółkach.

Antek Kabziński

INSTRUKTOR ROWEROWY

Rower to nieodłączna część mojego życia. Moja przygoda zaczęła się od obozu bmx camp, poprzez większe skocznie, a na nich pierwsze backflipy, aż do enduro. W rowerze lubię to, że nie mam żadnych ograniczeń, jest on nie tylko moją pasją, ale i odskocznią od rzeczywistości. W zeszłym sezonie udało mi się wywalczyć pierwsze miejsce na zawodach enduro trails adventure 2020. W chwilach, w których nie jestem na rowerze, spędzam czas pływając na kite, a zimą jeżdżąc na nartach. Lubię dążyć do wyznaczonych wysoko sobie celów i ciagle do bycia coraz lepszym.